Polli Loomaaed

               Avatud: 

Talvehooajal R-P 11-17  

Suvehooajal (1.apr-1.sept) E-P 11-19

Faasanid

KuldfaasanFaasanid on kanaliste seltsi kuuluv sugukond, kelle liikidel on enamasti välja kujunenud selged välised soolised erinevused. Isaslindudel on hunnitu, sädelev ja hiilgav sulestik, eriti pulmaperioodil, emased on küll kauni, kuid tagasihoidliku kaitsevärvusega, mis aitab neil osavalt pesa maskeerida. Värvika sulestiku tõttu on faasanid ajast aega olnud jahipidajate meelisobjektiks. Lisaks ohustab neid kui maaspesitsejaid otsene häirimine, alusmetsa hävitamine ülekarjatamise ja küttepuude varumise käigus, alepõllundus ja munade ärakorjamine.

Eesti farmides kasvatatakse põhiliselt jahifaasaneid ning peetakse neid ka lemmikutena. 19. saj lõpus ja 20. saj. algul olid faasanid üsna levinud jahilinnud ka paljudes meie metsades ja roostikes.

Looduses elutsevad faasanid väikestesse sallkadesse hoides, eelistades tegutseda puudesalu või hekkide lähistel ning suuremate aedadega kultuurmaastikus, kus ohu korral hõlpsasti varjepaiku leiab. Väiksemaid gruppe võivad faasanid moodustada ka täiesti lagedal põllumajandusmaasikul, kuid need populatsioonid ei püsi kuigi kaua elujõulistena.

Faasaneid on eriti mõnus külastada märtsi lõpust maini. Siis on kuked kõige kaunimad ja aktiivsemad, kuna on pulmaaeg.

Pildil on meie kuningfaasan. 

Kohtume sotsiaalmeedias