Polli Loomaaed

               Avatud: 

Talvehooajal R-P 11-17  

Suvehooajal (1.apr-1.sept) E-P 11-19

Tuvid

Tuvid-sabad-suuredMeil on Moskva lihatuvid, dekoratiivtuvidest Paabusaba tuvid ja Jakobiinid. Kodutuvi on see tuvi, kes meil õues ja linna vahel ringi jalutab. Kirjatuvi ( ehk sport tuvi ) on kohe eriline sort, keda ongi aretatud selleks otstarbeks.

Nad on hästi sihvakad ja kiired, neile korraldatakse võistlusi ja otsitakse just kiiremaid linde aretuseks, kellel oleks ka hea iseloom. Asi töötab põhimõttel, et tuvi lendab tagasi oma tuvilasse, st paika, kus ta on välja hautud ja üles kasvanud. See pole nii, et saadad tuvi näiteks täna Tallinna ja homme Pariisi.

Vanasti olid lossides, kloostrites ja ka taludes lindlad tuvidega, ning kui reisile mindi, siis võeti mõned tuvid ikka kaasa. 


Tuvisorte või -tõuge on sadu. Turtel-, pugu- ja sabatuvisid - esimesed on suht tagasihoidlikud kaelavöötidega roosakad linnud, pugutuvidel on uhke kaardus pugu ja sabatuvidel lehvikjad suled sabas nagu paabulinnul ning ka jalad sageli sulised. On olemas ka lihatuvid - tuviliha on üks maitsvamaid, kuid see on juba teine teema. 


Tuvid munevad alati vaid kaks muna, niiet väga hõlpsalt nad ei sigi. 
Kindlasti on võimalik ka kodus üles kasvatada hariliku kodutuvi poega, aga kuna tuvi on seltsinguline lind, siis ta kas kiindub väga inimesse või tunneb üksindust ja nukrutseb. Kõik liigid peale turteltuvi elutsevad inimasulate läheduses. Tuvid pole küll rändlinnud (v.a turteltuvid), kuid nad on kodutee leidmises väga osavad (nt kodutuvi).

Tuvid toituvad enamjaolt teraviljast, kuid söövad ka lehti, marju ja mugulaid. Tuvi on vanast ajast olnud armastuse, rahu ja ustavuse sümbol. Pulmapeol tuvide lendu laskmise traditsioon on tulnud Itaaliast.

Tuvid võivad elada kuni 20 aastat, kuid looduses ei suuda ükski lind nii kaua vastu pidada.

Meie tuvid on toodud 19.aug.2006a.a Põlvamaalt Jaaniraotu linnupargist.  

Kohtume sotsiaalmeedias