Polli Loomaaed

               Avatud: 

Talvehooajal R-P 11-17  

Suvehooajal (1.apr-1.sept) E-P 11-19

Guanacod

gMõhnjalaliste hulka kuuluv guanako (Lama guanicoe) on pärit Lõuna-Ameerikast, Andidest.

Tal on iseloomulik hallikas pea, suured valvsad silmad ning kõrge, kuni 130 cm kõrgusele küündiv selg. Kehamass keskeltläbi 75 kilo. Guanakod elavad väikeste karjadena, kuhu kuulub kuni 20 emas- ja noorlooma. Karja juhib täiskasvanud isasloom.

Peale 11 kuud kestvat tiinust sünnib tavaliselt üks, väga harva ka kaks poega. Suurepäraste jooksjatena on guanakod võimelised mägistel aladel arendama kiirust kuni 56 km/h. Vajadusel ka ujuvad. Kuiva keskkonna elanikena ammutavad nad eluks vajalikke toitaineid ja vett kõikvõimalikest kättesaadavatest kohtadest. Hommikune kaste kaktusel sobib joogiks suurepäraselt. 
 Guanako keskmine eluiga on 20–25 aastat.

Põneva infokillunana võib välja tuua fakti, et guanako veri sisaldab 4 korda rohkem hemoglobiini kui inimese veri. Põhjuseks on elamine hõreda õhuga kõrgmägedes, umbes 4000 m kõrgusel merepinnast.

Guanako liha ja vill on hinnatud kraam. Villa saab ühelt loomalt aastas umbes 1–2 kg. 
Sooja ilmaga loomaaia guanakodest mööda jalutades on nii mõnelgi külastajal tekkinud küsimus: kas loomad on ikka elus? Nimelt armastavad guanakod külili visata ja lesides puhata, kael pikalt murul lösakil. Seda eriti keskpäevasel palaval ajal. 

 

 

Kohtume sotsiaalmeedias